Co je to On-page faktor

Jedná se o faktory ovlivňující organickou návstěvnost webu. Touto problematikou se zabývá optimalizace pro vyhledávače, neboli zkráceně SEO. On page faktory jsou přímo spjaté s danou webovou stránkou a vysoce ovlivňují její pozici v SERPU a samotné zaindexování.

Základní On-Page faktory

Titulek
<title>Titulek stránky </title>

Titulek by měl co nejlépe popsat danou stránku. V ideálním případě obsahovat i hlavní klíčové slovo. Každá stránka by měla mít svůj originální titulek.

Titulek by měl mít do 550 px. Často se mluví o počtu znaků, jenže je třeba brát v úvahu, že každé písmeno zabírá jiný počet pixelů a poté se mohou titulky či descriptions špatně zobrazovat.

Příklad:
Čokoláda | Kvalitní čokoládové pecky | Nuttamix.cz

Meta description
<meta name=”description” content=”Popisek stránky” />

Meta description – popis se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání na Googlu či Seznamu. Jedná se o popis, který by měl co nejlépe popsat danou stránku a obsahovat klíčová slova – zvýrazní se černě při shodě s vyhledávaným dotazem. Description by měl mít do 920 px.

POZOR! Tento popis má vliv pouze na CTR, nikoliv ranking stránky.

Příklad:
Kdo by nemiloval čokoládu. Ochutnejte z naší široké nabídky kvalitních českých a italských čokoláda. Vybrali jsme pro vás ty nejchutnější.

Ukázka vyplněného titulku a meta description.

Nadpisy stránky
<h1>Nadpis stránky</h1>
<h2>Podnadpis stránky</h2>

Zvýrazněný tučný text na stránce
<strong>zvýrazněný text</strong>

Alternativní popis obrázků
<img src=”foto.jpg” alt=”alternativní popis obrázku“>

Dnešní fulltextový vyhledávač zatím nedokáže rozpoznat co je na obrázku, tak je potřeba mu pomoci. Alt by měl co nejlépe popsat obrázek a obsahovat klíčová slova. V poslední době i sám Google začíná prioritizovat obsah jako jsou obrázky, videa, podcasty aj.

TIP: Určitě se vyplatí alty vyplňovat. Díky alt tagům přivádíme našim klientům nemalou návstěvnost na web. Obrázky mají při správné optimalizaci často přední pozice v obrázcích na Google.

U dotazu “Dort z kokosové mouky” se umisťujeme na první a třetí pozici.

Samotný text na stránce

Texty píšeme vždy pro reálné uživatele, nikoliv pro prohlížeče, takže zapomeňte na kostrbaté texty plné jen opakujících se klíčových slov! Texty by proto měly být zajímavé, poutavé a vyvolávat ve čtenáři emoce.

URL adresa

Url adresa by měla být výstižná, jasná. Dobře si u webu rozmyslete i její strukturu podle vámi plánovaného použití.

www.domena.cz/kategorie/produkt
www.domena.cz/produkt

Mohlo by vás zajímat

Co je to Off-Page faktor
Potřebujete pomoci? Jsme k dispozici!

Jak sdílet přístup do Merchant Centra
Co je to Off-page faktor